Czytamy w dzień i w nocy

Autorski program Miejskiej Biblioteki, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 17 600 zł, co pokryje 75% kosztów zadania.
Środki te pozwolą na zrealizowanie w Bibliotece cyklu warsztatów z szybkiego czytania dla dwóch grup wiekowych 12-15 lat
i 60 plus oraz cyklu spotkań dla dzieci pod nazwą „Nocowanki w Bibliotece”.

Nocowanki w Bibliotece

Biblioteka zorganizuje 4 nocne spotkania dla dzieci, które potrwają od godz. 20.00 do 8.00 rano. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w każdym weźmie udział 20 dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat. Dziećmi zajmie się zespół Biblioteki w Milanówku wraz z profesjonalnymi animatorami. Nocowanki to innowacyjna forma spędzenia czasu poza domem bez dostępu do Internetu, za to z interesującymi książkami i ciekawymi zabawami. Będziemy wspólnie czytać, poznawać dziecięcą i młodzieżową literaturę, bawić się, rozwijać umiejętności plastyczne, brać udział w intrygujących animacjach. Każda z Nocowanek ma swój temat przewodni.

• 22 września – „Piraci”
  • 13 października – „Szalony chemik”
  • 17 listopada – „Superbohaterowie”
  • 15 grudnia – „Magia Świąt”

Na każdym spotkaniu dzieci zjedzą wspólnie kolację, przenocują w Bibliotece i zakończą Nocowanki z literaturą i animacjami – wspólnym śniadaniem. (Prosimy wszystkie dzieci o przyniesienie własnych śpiworów, karimaty zapewni Biblioteka). Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy osobiście w Bibliotece.

Warsztaty szybkiego czytania

Zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora , pozwolą uczestnikom kilkukrotnie zwiększyć tempo czytania, poprawią rozumienie czytanego tekstu, a także wzbogacą słownictwo. Umiejętności te nabywane będą dzięki wspólnej lekturze, dyskusji, ćwiczeniom i zabawom dostosowanym do wymagań grupy wiekowej. Planujemy osiem cotygodniowych spotkań dla każdej tury kursantów. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do Biblioteki osobiście lub telefonicznie pod numerem 22 755 81 13.