• Relacja ze spotkania z Igorem Brejdygantem

Igor Brejdygant – autor „Rysy”, „Szadzi”, „Paradoksu” i „Układu był gościem milanowskiej biblioteki. „Chowam się trochę za tymi kobiecymi postaciami w moich książkach bo generalnie uważam, że kobiety wnoszą więcej pozytywów do naszego życia niż mężczyźni. Zły bohater w moich powieściach to zazwyczaj mężczyzna” – mówił autor.
    Prowadzący spotkanie - Maciej Dziewięcki podkreślał złożoność postaci w literaturze Brejdyganta oraz namawiał do przeczytania po raz drugi książek autora: „pierwszy raz czyta się je szybko aby rozwiązać zagadkę, podchodząc do lektury po raz kolejny, można dostrzec złożoność bohaterów i ich ciekawe konstrukcje psychologiczne”.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Stworzyliście niezapomnianą atmosferę!
    Książki autora można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zachęcamy do lektury!