• Tydzień Bibliotek 2019

Przed nami obchody XVI edycji "Tygodnia Bibliotek", który trwać będzie od 8.05 do 15.05. Tegoroczne hasło to #Biblioteka.

Jak co roku, w maju, Biblioteka milanowska aktywnie włącza się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteka, który będziemy obchodzić w dniach 8-15 maja 2019 roku. Tegoroczna XVI już edycja, odbywać się będzie pod hasłem "#biblioteka" i ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek we współczesnym świecie. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem #  ma ułatwić czytelnikom dotarcie do jej usług i zasobów oraz uświadomić iż biblioteki stają się przestrzenią do korzystania  z nowoczesnych technologii. Z przyjemnością zapraszamy naszych czytelników, tych obecnych i przyszłych, na spędzenie z nami czasu pełnego atrakcji, na którym nie będą nudzić się ani dzieci i młodzież czy też starsze pokolenie. Program Tygodnia Bibliotek przepełniony będzie wieloma wydarzeniami i spotkaniami. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy konkurs plastyczny na zaprojektowanie maskotki Oddziału dla dzieci, seans filmowy, tworzenie modeli przestrzennych przy użyciu piór 3D. Miłym akcentem będzie przedstawienie teatralne promujące czytelnictwo i świadome korzystanie z internetu. A dla starszych mamy do zaoferowania uczestnictwo w otwarciu wystawy poświęconej życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, konkurs facebookowy polegający na kreatywnym przedstawieniu w formie zdjęcia, ulubionej książki wraz z postacią, która proponuje daną pozycję. W piątkowy wieczór będzie można zrelaksować się podczas kina dla dorosłych, a w sobotę chętnych zapraszamy na kiermasz książek. Dla wszystkich miłośników literatury pięknej zaaranżowaliśmy spotkanie autorskie ze znakomitą autorką Joanna Jax, specjalizującą się sagach rodzinnych i powieściach historycznych takich jak : "Dziedzictwo von Becków", "Zemsta i przebaczenie" oraz najnowsza seria "Zanim nadejdzie jutro". Grono wiernych czytelników autorki wciąż wzrasta i z niecierpliwością czekają na kolejne publikacje. Autorka  zdążyła już rozkochać w swoich historiach znaczą część czytelników milanowskiej biblioteki.

- #do23kwietnia - konkurs plastyczny