• "Czytamy w dzień i w nocy przy bibliotekarzy pomocy" - Podsumowanie

Biblioteka w Milanówku zakończyła projekt pod hasłem "Czytamy w dzień i w nocy przy bibliotekarzy pomocy", na który otrzymała dotację w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Partnerstwo dla książki".

Nasz projekt miał na celu przeprowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotece oraz wzmocnienie kulturotwórczej roli naszej placówki.
    W ramach zgłoszonych działań zrealizowaliśmy dwa zadania : "Nocowanki w bibliotece", które skierowane były do dzieci w wieku 8-12 lat oraz "Kurs szybkiego czytania" dla młodzieży 12-15 lat i seniorów.
    Każda nocowanka miała swój temat przewodni ("Piraci", "Szalony chemik", "Superbohaterowie", "Magia Świąt"). To innowacyjna forma działań promujących czytelnictwo w milanowskiej bibliotece. Każde spotkanie przepełnione było ogromem atrakcji oraz wspólnym czytaniem książek. Wszystkie wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i stanowiły doskonałą formę integracji dzieci i bibliotekarzy a także zawierania znajomości i przyjaźni.
    Nie mniejszym powodzeniem cieszył się "Kurs szybkiego czytania", który podzielony był na dwie tury i trwał od września do grudnia. Absolwenci warsztatów nabyli umiejętności w efekcie których przyspieszyli tempo czytania, zwiększyli poziom rozumienia i zapamiętywania tekstu oraz wiele innych.
    Jest nam niezmiernie miło, że udało się naszymi pomysłami zgromadzić dużą liczbę dzieci, młodzieży i seniorów, którzy postrzegają naszą placówkę jako miejsce organizacji wielu działań kulturalnych.
    Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, że obdarzyli nas zaufaniem i z chęcią uczestniczyli we wszystkich zaproponowanych przez nas działaniach.
    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A na koniec małe wspominki