• Międzypokoleniowy Test Niepodległościowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzypokoleniowym Teście Niepodległościowym.

Międzypokoleniowy Test Niepodległościowy

11 listopada będzie można sprawdzić swoją wiedzę o niepodległości biorąc udział w Międzypokoleniowym Teście Niepodległościowym, który odbędzie się w Hali Sportowej przy ul. Żabie Oczko o godz. 15.00. Test organizuje Miejska Biblioteka Publiczna zachęcając wszystkich mieszkańców do zajrzenia do książek historycznych.

Jakich pytań możemy spodziewać się na teście? Właściwie wszystkich, które wiążą się z tematyką niepodległościową. Warto znać drugie imię Marszałka Piłsudskiego, nazwę jego obozu czy też przezwisko jakim żartobliwie posługiwali się żołnierze Legionów Polskich zwracając się do Józefa Piłsudskiego. Przejdziemy podczas naszej testowej zabawy od roku 1918 przez kolejne dekady zatem można spodziewać się także zagadnień takich jak stan wojenny, denominacja czy podział administracyjny po 1975 roku. Będziemy pytać o literacką nagrodę nobla Wisławy Szymborskiej oraz o pierwszą dobranockę wyemitowaną w polskiej telewizji. Jeśli ktoś z Państwa się wystraszył tak dużego, bo obejmującego sto lat obszaru wiedzy, to śpieszymy donieść, że pytania w teście będą wariantowe czyli wraz z pytaniem otrzymacie Państwo dwie lub trzy odpowiedzi i trzeba będzie jedynie wybrać tę poprawną.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy i mamy dla Państwa piękne albumowe wydawnictwa o niepodległości oraz power-banki do telefonów komórkowych i lampki do czytania.

Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w teście należy się zapisać dzwoniąc do biblioteki pod nr. 22 755 81 13.