• Pierwsze Nocowanki i Warsztaty szybkiego czytania za nami

  Zarówno Warsztaty z szybkiego czytania, jak i Nocowanki organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Za nami pierwsza, pełna wrażeń noc w Bibliotece oraz kilka spotkań w ramach nauki szybkiego czytania.

  Miejska Biblioteka Publiczna, dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu Partnerstwo dla książki 2018, realizuje cykl warsztatów z szybkiego czytania dla dwóch grup wiekowych 12-15 lat i 60 plus oraz cykl spotkań dla dzieci pod nazwą Nocowanki.

  Odbyło się już kilka spotkań w ramach Warsztatów szybkiego czytania. Uczestnicy obu grup wiekowych uczą się technik sprawnego czytania, poznają zasady efektywnego uczenia się, ćwiczą techniki pamięciowe, a także, by poszerzyć pole widzenia…żonglują piłeczkami do tenisa.

  22 września odbyła się pierwsza Nocowanka, której tematem przewodnim byli Piraci. Uczestnicy wydarzenia, dzieci wieku 8-12 lat, przebywały na terenie Biblioteki od godz. 20.00 do 8.00 rano. Program atrakcji był napięty, nikomu nie chciało się spać. Dzieci robiły pirackie czapki, szable i miecze z balonów, ozdabiały koszulki. Było malowanie buzi, szukanie skarbów, zabawy ruchowe i z chustą animacyjną. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego czytania książek o tematyce pirackiej oraz projekcji filmu na dobranoc.

  Uwaga, zmiana terminu następnej Nocowanki z 20 października na 13 października! Druga tura warsztatów szybkiego czytania rozpoczyna się bez zmian, 31 października.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  Agnieszka Rzewuska