• Spotkanie autorskie - Agata Markiewicz

Milanowianka, autorka książki "Kobiety i rodziny powstańców styczniowych zesłanych w głąb Rosji" była gościem Biblioteki w Milanówku w minioną niedzielę 8 kwietnia. Podczas spotkania opowiedziała o niezwykłych losach niezwykłych kobiet XIX wieku, które podążały lub nie za swoimi mężami, narzeczonymi na Syberię.
    Niespodzianką spotkania były dokumenty z okresu powstania związane z naszym terenem, przyniesione przez gości. Na fotografiach i archiwaliach znalazły się ówczesne portrety mężczyzn i kobiet powiązanych z obecnymi milanowskimi rodzinami.

Serdecznie dziękujemy!