Aktualności

 • Przedstawienie dla dzieci

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na przedstawienie "Baltazar Bombka", które odbędzie się 28 lipca o godz. 17.00 (czytaj dalej...)
 • Wakacyjna aktualność

  Wakacje ruszyły już pełną parą! Aby lepiej się wam spędzało czas, biblioteka zamówiła ogromny stos nowości. Z pewnością umilą one nie tylko gorące, ale także burzliwe i chłodne (oby nie) chwile. (Czytaj dalej...)
 • Ferdynand Antoni Ossendowski

  W styczniu br. minęła 70 rocznica śmierci F.A. Ossendowskiego. Pisarz zmarł w tajemniczych okolicznościach, został pochowany na cmentarzu milanowskim, jeden z miejskich skwerów nosi jego imię. W związku z rocznicą ukazała się książka "Ossendowski. Podróż przez życie" pana Witolda Michałowskiego podróżnika i popularyzatora twórczości pisarza. W zbiorach biblioteki znajdują się książki zarówno autorstwa F.A. Ossendowskiego jak i W. Michałowskiego. Zachęcamy do lektury.
 • Dni otwarte w bibliotece

  W dniach 8-15 maja będzie obchodzony XII ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Wybieram Bibliotekę". Biblioteka w Milanówku serdecznie zaprasza zainteresowanych jej ofertą czytelniczą i informacyjną do odwiedzin 8-15 maja.
 • Koncert wspomnień

  Koncert wspomnień dedykowany Feliksowi Dzierżańskiemu odbędzie się 25 kwietnia (sobota) o godz. 17.00 - Wstęp wolny
 • Dzień Książki i Praw Autorskich

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest co roku 23 kwietnia. Święto pod auspicjami UNESCO promuje czytelnictwo i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł narodził się w Katalonii, dla której 23 kwietnia jest świętem narodowym z okazji imienin patrona prowincji św. Jerzego. Zgodnie z tradycją w tym dniu kobiety otrzymywały od mężczyzn czerwone róże symbolizujące krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Obdarowane rewanżowały się mężczyznom podarunkami książkowymi.
 • Tablety w Twojej Bibliotece

  W ramach Programu Rozwoju Bibliotek organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) biblioteka w Milanówku otrzymała trzy tablety firmy Apple z oprogramowaniem i dodatkowym wyposażeniem.
 • Godziny otwarcia w Wielki Piątek

  W dniu 3 kwietnia 2015 (Wielki Piątek) Biblioteka będzie otwarta w godzinach 11.00 - 17.00
 • Życzenia Wielkanocne

  Wszystkim czytelnikom naszej biblioteki życzymy spokojnych i wesołych świąt Wielkanocnych - Zofia Pawlak-Szymańska z zespołem
 • ACADEMICA dostępna w bibliotece

  Od 23 marca br. można korzystać z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych zgromadzonych w Bibliotece Narodowej (ACADEMICA). Usługa jest bezpłatna i dostępna w godzinach pracy wypożyczalni biblioteki.